ATRAKCJE DLA NARCIARZY I NIE TYLKO – ZWARDOŃ

Zabytki i atrakcje w Zwardoniu

Schronisko w Zwardoniu – zabytkowe Schronisko Turystyczne Dworzec Beskidzki to pięknie położony budynek z początku XX wieku, oferował miejsca noclegowe i restaurację, ale obecnie nie przyjmuje gości. Leży on w granicach Żywieckiego Parku Krajobrazowego, niedaleko stacji PKP, blisko wyciągów narciarskich.
Kościół Nawiedzenia NMP w Zwardoniu.
Szlaki turystyczne w Zwardoniu – szlaki turystyczne prowadzące na okoliczne szczyty, m.in. szlak czerwony prowadzący na Wielką Raczę przez Skalankę, szlak czerwony na Rachowiec czy szlak niebieski do Koniakowa i na Baranią Górę.
Worek Raczański – to tzw. Grupa Wielkiej Raczy, najładniejszy chyba szlak w Beskidzie Żywieckim, znakowany na czerwono i wiodący poprzez Wielką Raczę, Przełęcz Przegibek i Wielką Rycerzową.

 

Narciarstwo w Zwardoniu

zima
Zwardoń to popularny ośrodek sportów zimowych, działa tutaj kilkanaście wyciągów narciarskich i około 20 tras zjazdowych.

Ośrodek Zwardoński, Zwardoń 114b (605-311-511) – kolej linowa i dobrze przygotowane trasy, naśnieżane i oświetlone, snowpark, przedszkole zimowe dla dzieci, instruktorzy.